Úvod / Nyitóoldal
   
 
Milan Kupecký  2017-07-11   935
Za účasti zástupcov poľnohospodárskych podnikov, ktorí nakupujú a využívajú poľnohospodárske stroje a techniku od firmy John Deer, ako i pozvaných vzácnych hostí, medzi ktorými nechýbali ani prezident poľnohospodárskej divízie Deere&Company Markwat von Pentz, a slovenský exprezident Rudolf Schuster sa uskutočnilo v palárikovskej firme Poľno SME stretnutie poľnohospodárov.  

 

Ťažiskom programu bola ukážka poľnohospodárskej techniky firmy John Deere, ktorú vlastnia v Poľno SME, zvlášť nedávno zakúpený najmodernejší a najvýkonnejší pásový traktor typu 9620 RX ako i kombajn od tejto americkej značky, dnes už známej po celom svete. Ako zdôraznil vo svojom vystúpený majiteľ firmy Zoltán Černák,  je to špička v oblasti vývoja a produkcie poľnohospodárskej techniky a technológie. V ich firme sa začali objavovať prvé stroje tejto značky približne  pred dvadsiatymi rokmi, keď nakúpili dva traktory, kombajn a obilnú sejačku. Ako ďalej povedal, technické a ekonomické parametre, spoľahlivosť, výkonnosť a vysoký komfort podmienok pre vodiča ich presvedčili, že v ďalších rokoch, ako firma narastala najmä v rozsahu obhospodarovaných hektárov dopĺňali stroje takmer výlučne značky John Deere.


Dnes majú vo firme 15 traktorov od tejto firmy v celom spektre výkonnosti. Podobne postupne dopľňali aj park kombajnov. Dnes ich majú šesť z toho päť od John Deer . Okrem týchto strojov vlastnia aj nakladač typ 342 a samochodný postrekovač typ 4720. U traktorov a kombajnov majú stroje od firmy John Deer zastúpenie na vyše 90 percent. Tento sortiment strojov s kvalitným závesným náradím je na obrábanie ich výmery ornej pôdy zatiaľ dostačujúci.
 
Na záver svojho vystúpenia sa pán Zoltán Černák poďakoval pánovi prezidentovi poľnohospodárskej divízie Deere&Company Markwat von Pentzovi, že si našiel čas a prišiel na Slovensko do firmy Poľno SME v Palárikove.


V rámci stretnutia sa uskutočnil kultúrny program, v rámci ktorého sa prezentovala folklórna skupina Technik z Bratislavy a nechýbalo ani sólové vystúpenie člena Slovenského Národného divadla Ivana Ožváta.


Na záver sa konala spoločná prehliadka poľnohospodárskych objektov a napokon sa všetci zúčastnení autobusmi premiestnili priamo na pole, kde si mohli odskúšať jazdu na najmodernejších strojoch o ktorých sa hovorilo počas celého stretnutia poľnohospodárov a kvôli čomu sa uskutočnilo. Nieslo sa v réžii nielen domácich usporiadateľov, ale i firmy John Deere.
                                       

Všetko sa to udialo v areáli Poľno SME. Na snímke povedľa hlavnej tribúny vidíme prezentáciu nedávno zakúpeného najmodernejšieho a najvýkonnejšieho pásového traktora typu 9620 RX od firmy John Deere

 

Traja najvýznamnejší aktéri podujatia Rudolf Schuster,  Markwat von Pentzov a Zoltán Černák

 

Sústredený pohľad poľnohospodárov, účastníkov stretnutia

 

Každý kto mal záujem si mohol stroje vyskúšať priamo na poli

 

Podnikateľ Zoltán Černák bol stredobodom pozornosti médií  
 
Milan Kupecký, snímky autor
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,414 MODIFIED: 2018.06.10 13:28:21.MD5: c02334ce96713ec2382c9504b68e1856 STATUS: OK