Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  21-03-11   1,096  
0
Mestské zastupiteľstvo zasadlo po takmer troch mesiacoch 10.03.2021. Zasadnutie bolo tentokrát krátke, trvalo 2 a pol hodiny. Presne toľko trvalo kolegom z primátorskej 13-ky spozorovať ohrozenie svojho zdravia. Aj to nezistili hneď, ale až dodatočne, keď mali vysvetliť prečo zmizli zo zastupiteľstva. Priamo na mieste ale spozorovali inú vec: o 11:30 zostalo v rokovacej sále už len 10 poslancov "Kleinovej trinástky" a prerokovať zostalo ešte 20 bodov z 27.  Opozičníkov bolo stabilne 11, dokonca o 13-tej hodine sa mal pripojiť aj 12. poslanec.  

A to rozhodlo. Reálne hrozilo, že zastupiteľstvo  napríklad rozhodne o spätnej kúpe 10 hektárového pozemku na Dvorskej ceste, ktorý svojho času získala od mesta za 1 euro/m2 spoločnosť AMV Slovakia s.r.o. za účelom výstavby priemyselného parku, ktorý ale nepostavila. Písali sme TU..

Čo sme našťastie ale stihli, bolo dôkladné prešetrenie obchodnej verejnej súťaže spred 10 rokov, kedy rodina Katonová kúpila vo verejnej súťaži mestskú budovu. Hlavný kontrolór s odstupom 10-tich rokov zistil, že v roku 2011 bola celá transakcia nezákonná. Chýba mu uznesenie a domnieva sa, že podmienky súťaže boli nastavené dodatočne.

Ing. Rovňaník je síce kontrolórom od roku 2009, ale v tom čase si nič nevšimol. Až teraz po 10-tich rokoch, keď končí vo funkcii, sa snaží napraviť čo sa ešte dá. A že začal aj skončí práve s touto vecou, to vôbec nesúvisí so snahou vedenia mesta diskreditovať nepohodlných opozičných poslancov.

Zmenený pomer síl na zastupiteľstve mohol priniesť aj rôzne nečakané pozmeňovacie návrhy a tie mohli byť dokonca schválené. Rovnako mohla byť ohrozená voľba správneho kandidáta za námatkového kontrolóra. A tak sa všetko odkladá na neurčito. Preto lebo Covid. Navyše opozičný Covid, lebo rizikoví mali byť práve opoziční poslanci, aj keď nikto z nich - na rozdiel od p. primátora - do žiadnej exotiky necestoval.

Ostáva tiež záhadou, prečo primátor riskuje životy poslancov a zastupiteľstvo nerokuje ON LINE ako je tomu v mestách Prievidza,Galanta,Dolný Kubín. ON LINE zasadá aj Žilinský samosprávny kraj či Európsky parlament, len my nie. Pritom spoločnosť Datalan už v auguste 2020 ponúkla samosprávam ZDARMA aplikáciu Digitálne zastupiteľstvo. Prečítajte si TU...

Naši úradníci buď zaspali dobu, alebo majú iné úlohy. Napríklad obstarať novú limuzínu pre p. primátora. Našťastie túto úlohu zvládli a v týchto dňoch uzrela svetlo sveta zmluva na nové SUPERB vozidlo pre nášho SUPERB primátora. Je to neklamné znamenie, že kríza pomaly doznieva a peňazí na 42 tisícové auto máme dosť. Link na zmluvu TU...


Na oficiálnej FB stránke mesta bola uverenená nepodpísaná reakcia na zavádzajúce a klamlivé infomácie z nášho portálu (stav z 13-03-2021 0:47):


 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x